Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) NEDİR?

Pazarlama, globalleşen dünyanın en büyük sektörlerinden bir tanesidir. İnsanlar ve kurumlar, pazarlama piyasasına girmek ve pastadan daha büyük bir pay almak için çabalarlar. Pazarlama yöntemleri, ilerleyen teknoloji sayesinde elektronik ve internet platformuna taşınmıştır. Bu sayede de birçok farklı teknik ortaya çıkmış ve ilerleme sağlanmıştır. Pazarlamanın internet platformuna aktarılmasıyla ‘Dijital Pazarlama’ kavramı literatüre girmiştir. Dijital pazarlamadan en iyi faydalanma yöntemlerinden bir tanesi de ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ olan SEO tekniğidir. SEO, internet pazarlamacılığının en prestijli ve en getirisi yüksek olan reklamcılık çeşididir.

SEO Nedir?

İngilizce olarak açılımı ‘Search Engine Optimizaton’  olan SEO; düzenlemeleri sayesinde web sitelerinde yapılan arama sonuçlarının daha teknik ve hızlı şekilde insanlara sunmaktadır. ‘SEO Nedir?’ sorusunun cevabı, arama motorunda istenen sonuçlara ulaşılması için yapılmış teknik bir kriter düzenleme işlemidir olacaktır. Bu yüzden Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olarak anlam bulmuştur. SEO tekniğinde amaç, arama motorlarında ilk sırayı alabilmek için düzenleme işlemi yapılmasıdır. Üzerinde işlem yapılan web sitesi değerini bu sayede arttıracak ve arama motorunda en üst sıralara çıkacaktır. Bu işlemden sonra pazarlama değerleri açısından daha çok ziyaretçiye sahip olacak ve daha fazla işlem görecektir. SEO tekniği uygulanan bir sitede yer alan hizmetler, satışlar veya kaliteli bilgiler daha fazla kişiye ulaştırılacaktır. SEO’da asıl amaç; normal yollarla ulaşılamayacak web sitesi popülerliğine, doğal görünen teknikler kullanılarak ulaşılmasını sağlamaktır. Bu sayede web popülerliğinde ilerleme kaydedilecek ve Google sıralamasında üst basamaklara hızlıca çıkılacaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO’nun uygulanma tekniği; popülarite ve doğallık üzerine kurulmuştur. Popülaritede amaç daha çok görüntülenmek için tekniğin uygulanması ve bu sayede Google üzerinde daha üst sıralarda görünmektir. Yapılan tanıtım ve reklamlar bu doğrultuda işe yarayacaktır. Bu işlemden sonra ziyaretçi sayısında artış olacak ve popülarite daha sağlam bir yapıda olacaktır.

SEO çalışmalarında anahtar tekniklerden bir tanesi de doğallıktır. Doğal yapılan teknikler; SEO’ya katkı sağlayabilecek diğer platformlar üzerinden ilgili site hakkında paylaşımlar yapılması ve sosyal medya ortamlarında gerçekten hizmet veren ve kullanıcı eliyle yapılıyor hissi uyandıran bir çalışma olduğu için; doğallık olgusunu oluşturur.

SEO Tekniği İçin En İyi Tercih Hangi Firma Olacaktır?

SEO tekniği; uygulanması büyük profesyonellik isteyen ve başarılı olduğu takdirde firmaya yüksek katkılar getirecek bir uygulamadır. Bu yüzden ilgili uzmanlar tarafından yapılmalıdır. İlgili uzmanlar firmanın popülaritesini arttırırken, bir yandan da doğal olmasını sağlayarak daha fazla ziyaretçi gelmesini sağlayacaktır. SEO tekniğinde uzmanlaşmış ve uzun yıllardır sektörün öncü isimlerinden Murat Duman Bilişim Ajansı’nı tercih etmeniz halinde tüm bu özelliklerden yararlanacaksınız. SEO kaliteli bir altyapı oluşturma işidir, kaliteli bir firmayla çalışmak gerekir. İşte bundan dolayı tercihiniz Murat Duman Bilişim Ajansı olmalıdır.