E-Ticaret Projeleri

E- TİCARET PROJELERİ TASARIMI

İnternet platformunun günlük yaşama her geçen gün daha da fazla şekilde girmesiyle beraber web sitelerinin sayısı inanılmaz sayıda artmaktadır. İnternet siteleri üzerinden iş yapmak isteyen kişiler de teknik ve daha spesifik tekniklere sahip olmalıdır. İnternet sitesi kurulumu basit görünse de, farklı faktörleri içerisinde bulundurmaktadır. Güvenlikten yazılıma, tasarımdan site haritasına kadar çeşitli unsurlar kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken konulardandır. Ticaret platformunun, kazancını arttırmak ve potansiyel müşterilerine daha çabuk ulaşmak için internet platformuna katılması; bu alanda farklı bir sektörün doğmasını sağladı. E- ticaret adı verilen bu sektörde pazarlamanın bütün avantajları, internet sitesi üzerinden müşterilere ulaştırılmalıdır.

Bir E- Ticaret Sitesinin Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İnternet platformunda bulunan ticaret sitelerinde yapılan araştırma sonucunda; siteye giren kullanıcıların alışverişi tamamlama oranı yüzde 20’lerde kalmıştır. Bu da iyi bir site altyapısına sahip olunmadığının göstergesidir. Piyasada bulunan e- ticaret sitelerinin çoğu deneyimsiz ve ilgisiz kişiler tarafından yapılmıştır. Bu eksiklikler yüzünden müşteriler yeterli ilgiyi göstermezler. İyi bir e- ticaret sitesi; öncelikle hızlı ve pratik olmalıdır. Müşteriler online alışverişleri esnasında karmaşık ve bilgi dolu sitelerde dolaşmak istemezler. Bu yüzden sadelik ilk sırada olmalıdır. Ana sayfa üzerinde firmanın pazarlama politikasını müşteriye en iyi şekilde yansıtmak, ilgi çekici ve kaliteli bir tasarım sayesinde olacaktır. Müşterilerin daha hızlı şekilde istediğini bulması için sitenin altyapısına geçişleri kolay olan kategoriler eklenmelidir. Arama çubuğu nitelikli ve doğru sonuçları göstermeli ve sayfa yüklenme hızı saniyelerin bile altına inmelidir. En önemlisi de ödeme sayfaları komplike ve reklam dolu olmamalıdır. Bu yüzden müşteri alışverişin son aşamasında alışverişi terk edebilir. Böyle bir duruma sebebiyet verilmemesi için, ödeme sayfalarının tasarımı oldukça müşteri olmalıdır. Bu sayede sepet terk oranı düşük tutulmuş olur.

E- Ticaret Projelerinin Tasarımında En İyi Firma

Murat Duman Bilişim Ajansı; kuruluşundan itibaren web site proje ve tasarımlarında, çok kaliteli hizmetler vermektedir. Hizmet verdiği firmalarda gözlenen ziyaretçi artışı ve sepet terk oranının düşmesi; bu tasarımların ne kadar müşteri olduklarının kanıtıdır. Tüm e- ticaret altyapılarına uygun şekilde kendilerini uzmanlaştırmış olan personel; firmanın bütün isteklerini yerine getirecek kadar bilgili, istenilen bütün fikirleri uygulayacak kadar geniş bir konsepte sahiptir. Bu yüzden kaliteli ve şık bir e- ticaret sitesi açmak isterseniz, tek adresiniz Murat Duman Bilişim Ajansı olacaktır.